Nationala Artistilor Fotbalisti- dubla..
04.03.2015 / Aparitii in presa

Nationala Artistilor Fotbalisti- dubla Campioana Mondiala

Nationala Artistilor Fotbalisti din Romania  condndusă  in teren de  Daniel Chiriță, a câştigat  finala Campionatului Mondial al Artiştilor Fotbalişti, la Futsal, care s-a desfăsurat la Teheran, devenind astfel Campioană Mondială absolută. Fiind singura Națională de Artişti Fotbalişti din lume care a câştigat Campionatul Mondial atât pe teren mare, cât şi la Futsal. Naționala Artiştilor Fotbalişti România a învins reprezentativa țării gazdă (Iran) cu scorul de 4 - 1. Golurile fiind marcate de Lixa Florin TroubleCrew şi de foştii mari fotbalişti: Daniel Chiriță, Marian Grama şi Costel Ilie. Fiecare Natională a avut voie să folosească trei foste glorii ale fotbalului, peste 35 de ani. Naționala Artiştilor Fotbalişti România a avut un parcurs fără greşeală la acest Campionat Mondial. Au învins  in grupe  Suedia cu 3 - 1, au facut 1 - 1 cu Brazilia, apoi au învins rând pe rând Azerbaidjanul cu 4 - 2, Turcia (în semifinale) cu 6 - 3. Cele 4 goluri împotriva Iranului au fost cireaşa de pe tort care au adus al doilea Campionat Mondial al României, în numai doi ani. Tarrile participante au fost: Iran, Japonia, Turcia, Polonia, Brazilia, Suedia, Azerbaijan si Romania
"Este un rezultat de exceptie, dupa ani de munca, speranta si asteptari implinite. Suntem toti ca o familie, prieteni, jucam de mult timp impreuna si avem parte de un antrenor exceptional - Daniel Chirita-mereu cu tactica potrivita . Putem spune ca suntem Generatia de Aur  si speram ca aceste rezultate sa atraga atentia autoritatlor  in sprijinirea acestor tipuri de evenimente si activitati, deoarece tot ce am realizat pana acum am reusit doar prin propriile noastre forte." a declarat Predeintele Fondator Mihai Lazar
 
Deşi delegația României a fost mai mică ca niciodată, având în vedere că peste jumătate din lotul echipei a rămas în țară din motive artistice, cei care au făcut deplasarea la Teheran au reuşit o performanță care va fi cu greu egalată de o altă Națională de Artişti Fotbalişti din lume. România a stabilit un nou record câstigând doua Campionate mondiale la rând. Primul pe teren mare  anul trecut in Rusia şi al doilea la Futsal. România... Victorieeee! 
Pe langa titlul  de Campiona Mondiala, echipa noastra a mai castigat si alte trofee:
Cel mai bun antrenor jucator al competitiei - Daniel Chirita
Cel mai buna si omogena echipa - Romania
Cel mai bun marcator al competitiei -  Cristian Dumitrache 8 goluri
Trofeul pentru intreaga activitate ARTA, SPORT Si UMANITATE- acordat Presedintelui Mihail Lazar
Cei care au făcut deplasarea la Teheran şi s-au intors acasă cu medalia de aur sunt:
1. Daniel Chirita ( fost internaţional ) antrenor si jucator
2. Paul Gheorghe ( Trouble Crew )
3. Lixandru Florin ( Trouble Crew )
4. Marian Grama ( Fost Fotbalist FC Petrolul Ploieşti )
5. Andi Grasu ( Vocea Romaniei )
6. Adrian Robu ( Actor )
7. Costel Ilie ( Fost Fotbalist Petrolul Ploiesti )
8. DAN CRUCERU ( Prezentator Tv )
9. Ionuț Andraş ( Ro Mania )
10. Florin Moise ( MC Moise )
11. Branzei Mircea ( Blu Ice )
12. Cristian Dumitrache ( Actor )
13. Cioanta Beniamin ( Actor - Jurnalist Realitatea Tv )
14. Mihai Lazăr ( Actor & Cantautor, Preşedintele şi Membru Fondator al Naționalei Artiştilor Fotbalişti România )
15.  Mihai George Lazăr ( Secretar Relatii Internationale şi organizatorul deplasarilor )
16. Nicu Burcină ( Medic şi Maseur )
17. Florin Chivulete - arbitru international

Comentarii articol

Categorii articole BLOG

Despre echipa noastra

ACFOR coordonează  Naţionala  Artiştilor Fotbalişti din România ce are în componenţă artişti fotbalişti ce îmbină armonios talentele pe care le au în artă (muzică, dans, actorie, etc.) şi fotbal aducând ceva original.. » citeste continuarea

Meciurile echipei

Rusia
2
4 dupa penalty
Romania
Romania
2
0
Anglia
Romania
8
2
Italia
Argentina
0
1
Romania
Peru
0
5
Romania
Clubul Sportiv Magurele
Nationala Artistilor
Romania
2
4
Kazakhstan
Franke
Nationala Artistilor
Nationala Artistilor
5
1
Dedeman Pallady
Nationala Artistilor
5
3
Gebrüder Weiss
Nationala Artistilor
6
0
Rombiz
Rusia
6
6 ( 7-8 dupa 11 m)
Romania
Romania
0
1
Germania
Olanda
0
3
Romania
Romania
3
0 la masa verde
Italia
Romania
3
1
Turcia
Iran
1
0
Romania
Turcia
2
4
Romania
Romania
1
0
Grecia
Romania
6
1
Azerbaidjan
Germania
0
5
ROMANIA
Romania
2
0
Suedia
Good Team
0
3
Nationala Artistilor
Nationala Artistilor
7
4
Good Team
Nationala Artistilor
3
3 (5-6 dupa 11 m)
Dedeman Berceni
Nationala Artistilor
7
4
Mobexpert
Nationala Artistilor
5
5
La Maria si Ion
Nationala Artistilor
4
3
Mobi Trust
Nationala Artistilor
7
1
Praktiker
La Maria si Ion
11
6
Nationala Artistilor
Nationala Artistilor
10
5
Dedeman Berceni
Nationala Artistilor
4
1
ARTSANI
Nationala Artistilor
3
0
Dinamo
Marriott
4
6
Nationala Artistilor
Nationala Artistilor
14
3
Franke Romania
Nationala Artistilor
9
2
Good Fellas
Nationala Artistilor
5
0
Delta
Nationala Artistilor
13
4
Fc Chitila
Nationala Artistilor
Mobi Trust
Nationala Artistilor
22
1
Val Vartej
Nationala Artistilor
12
4
Val Vartej
Nationala Artistilor
5
1
Good Fellas
Nationala Artistilor
9
0
Fc Chitila
Nationala Artistilor
9
5
Dinamo
Romania
4
0
Germania
ISRAEL
2
1
ROMANIA
SLOVACIA
0
3
ROMANIA
Romania
3
2
Olanda
Anglia
0
0
Romania
Iran
1
4
Romania
Turcia
3
6
Romania
Romania
4
2
Azerbaijan
Romania
1
1
Brazilia
Romania
3
1
Suedia
Romania
4
3 dupa penalty
Israel
Romania
2
1
Brazilia
Romania
7
1
Italia
Romania
7
1
Coreea
Romania
5
3
Slovacia

Galerie foto / video

vezi toate